Musiikkiopiston oppilasvalinnat 2017

Kevään 2017 pääsykokeen perusteella hyväksytyt musiikkiopiston uudet oppilaat

ALTTOVIULU 4
Alanko Riima2010Nokia
Sioofy Iliad2004Tampere
Vihervirta Vilhelmiina2010Tampere
ei nimeä nettiin
HARMONIKKA 3
Olli Eero2008Tampere
Pelli Pinja2007Pirkkala
Salmivaara Voitto2010Tampere
HARPPU 2
Kerova Elizaveta2009Tampere
Tolonen Tua2010Tampere
HUILU 7
Helenius Patricia2009Tampere
Kajander Alli2006Tampere
Mikkilä Silja2009Tampere
Pohjankunnas Hilma2011Tampere
Tuppurainen Julia2008Tampere
Yliaho Iiris2004Tampere
ei nimeä nettiin
KANTELE 3
Lehtonen Kielo2010Tampere
Sinisalo Tilda2010Tampere
ei nimeä nettiin
KITARA 11
Alatalo Lotta2009Tampere
Chen Junwu2010Tampere
Kalari Inkamari2011Tampere
Kallioniemi Joonatan2008Tampere
Kovala Kaarlo2010Tampere
Leikin Georgy2006Tampere
Salo Helmiina2010Tampere
Tikka Martta2004Tampere
Uusimäki Luca2009Tampere
ei nimeä nettiin
ei nimeä nettiin
KLARINETTI 2
Saarenoja Topi2009Tampere
ei nimeä nettiin
KONTRABASSO 3
Hämäläinen Meri2004Tampere
Lehtonen Sohvi2007Tampere
Mäkelä Onni2009Tampere
KÄYRÄTORVI 3
Järvenpää Eemeli2010Tampere
Klapuri Linnea2009Tampere
Piipponen Iiro2012Tampere
LAULU 8
Hautala Vesa1989Tampere
Latvanne Emmi1994Valkeakoski
Niemelä Meimei2001Pälkäne
Ronkainen Miika1996Tampere
Wirtanen Hely1993Tampere
ei nimeä nettiin
ei nimeä nettiin
ei nimeä nettiin
LAULUKOULU 4
Härkönen Paula2008Tampere
Kotilainen Konsta2008Tampere
Vesalainen Saima2008Tampere
ei nimeä nettiin
LYÖMÄSOITTIMET 10
Arosa Kuisma2007Tampere
Györki Anton2009Tampere
Hyvärinen Ella2008Tampere
Romppanen Elmo2006Tampere
Ruiz Halmi Aarón2008Tampere
Schwartz Alvar2010Tampere
Sjöstedt Rasmus2010Tampere
Toivonen Huvi2008Tampere
Välimäki Tuomas2010Tampere
ei nimeä nettiin
NOKKAHUILU 4
Jousenkylä Elli2008Tampere
Klade Anna2012Tampere
Lavikonmäki Salla2011Tampere
Mandelin Maj2009Tampere
PASUUNA 3
Paakkunainen Eemil2010Tampere
Viitaniemi Lenni2008Tampere
ei nimeä nettiin
PIANO 15
af Hällström Ilona2009Tampere
Anttonen Emilia2002Tampere
Essex Jade2004Tampere
Katanandov Andrey2007Tampere
Luiro Viena2012Tampere
Normio Ronja2008Tampere
Normio Niklas2009Tampere
Pavlov Tomé Daniel2008Tampere
Pesu Eeva2009Tampere
Savonen Oula2007Tampere
Sederholm Sebastian2010Tampere
Sihvonen Jetro2001Tampere
Torhola Mimi 2009Kangasala
Valo Eveliina2001Tampere
Ylinen Savanna2009Tampere
SAKSOFONI 2
Ojala Iita2006Tampere
Siren Viola2011Tampere
SELLO 4
Harra Miia2007Ylöjärvi
Heikkilä Kuisma2010Tampere
Ilomäki Aarre2008Tampere
Wang Yingxi2010Tampere
SÄHKÖBASSO 2
Kaarne Leo2008Tampere
Nyholm Okko2006Tampere
SÄHKÖKITARA 6
Hinkka Eemil2000Tampere
Joronen Aaro2009Tampere
Kuukka Urho2010Tampere
ei nimeä nettiin
ei nimeä nettiin
ei nimeä nettiin
TRUMPETTI 3
Järvinen Vella2010Tampere
Laine Juuso2005Tampere
Rauska Topias2010Tampere
VIULU 11
Aaltola Rebekka2005Tampere
Di Piazza Aino2010Kangasala
Hakala Iina2010Tampere
Kaarre Aada2003Tampere
Lääkkölä Ainoliisa2012Tampere
Mänttäri Mesihelmi2006Tampere
Nieminen Netta2011Tampere
Saifouri Soheil2011Tampere
Weimer Usva2010Tampere
ei nimeä nettiin
ei nimeä nettiin

Huom!  Mikäli oppilaan kotikunta ei ole Tampere, oppilaspaikka toteutuu vain, jos kotikunta tai oppilas/huoltaja maksaa lukukausimaksun lisäksi tulevan kuntaosuuden.

Tampereella 2.5.2017
Sampsa Konttinen, rehtori

Oppilaspaikan vastaanottamisilmoituksen pääset tekemään täällä